Algor

Space opera autorů Vybíralová, Hlávka.

Natalie Vanbergová

dívka s diagnostikovanou duševní poruchou, mladší sestra Nikoly V.

Planeta/stát
Menabaran
Popis

Žije se svou starší sestrou Natalií, což je její jediná žijící příbuzná. Matka zemřela po jejím porodu, otec před pěti lety. 

Ve zdravotním systému Menabaranu má diagnostikovanou duševní poruchu. Ale její psychiatr, doktor Stens, zná pravou podstatu její "poruchy" a vede dokonce pro její ochranu dvě různé osobní složky.

Když je sestra v práci, "hlídají" ji často se střídající ošetrovatelky.

Realita je taková, že "vidí" záblesky z minulosti či budoucnosti. S čímž souvisí několik problematických věci:

  • není schopna rozeznat, zda je to budoucnost, nebo to byla minulost, respektive ji samotnou tohle ani nezajímá, ale její sestru a obecně okolí to pak děsí
  • své vidění má velmi často spojeno s fyzickou blízkostí - což se stává osudné pro "výdrž" ošetřovatelek :)
  • předtím než doktor Stens správně diagnostikoval její "problém", byla umístěna na psychiatrii Axis, kde s ní dělali různé pokusy, díky čemuž má stavy úzkosti z doktorů, nemocnic...
  • ve stavech úzkosti může upadnout do několika hodinového či dokonce denního transu či letargie, kdy nejí a nepije, což je jí životu nebezpečné

Vývoj
Tato hodnota je označena jako spoiler: zobrazit?

Oznámila bombu v DiaVision.

Při pokusu v EstetComu zjistit špínu na Avriana Danna (tajná chránka jeho manželky) narazili na Otise Velivera, který se je (se sestrou) pak snažil vyhodit do povětří bombou v poštovní zásilce.

Díky svému předvídání budoucnosti se se svou sestrou vyhnuli dalším nástrahám, až se spojili s doktorem Stensem, který pro ně vymyslel útěk mimo planetu.

Na konci Mráz a hry opouští se svou sestrou Nikolou, Iversonem, doktorem Stensem a XY v Udatném Achilovy Artipoli / Menambaran směr Newell.